Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Maxim & Média: MF DNES cenzuruje novináře, neprodala fotku své redaktorky

Novinářka z MF DNES napsala velmi špatný text úplně o ničem a její lajdáctví nás uráží, napsali muži z Maxima. Nepodařilo se jim ani koupit její fotku.

Tolik žádanou konstruktivní kritiku médií poskytuje v Česku kromě ministra financí solidně také měsíčník Maxim. Médiář.cz navázal s Maximem volnou spolupráci, bude publikovat právě jeho mediální, víceméně pravidelnou rubriku.

V textu z únorového čísla muži z Maxima zevrubně rozebírají „Srovnání ženských a mužských časopisů: které jsou hloupější?“ autorky Lenky Petrášové (a pozastavují se nad tím, že její domovská MF DNES odmítla prodat její fotografii).

To si naběhli: redaktorku Petrášovou bránil na svém blogu Ján Simkanič, výkonný ředitel Internet Info, vydavatelství mj. serveru Vitalia.cz, kde kritizovaný článek vyšel.

Nové číslo časopisu Maxim vychází v úterý 15. března.