Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Maxim & Média: Kolik berou čeští šéfredaktoři

Aby bylo jasno, zeptal se redaktor časopisu Maxim Petr Bílek šéfredaktorů předních českých periodik na jejich příjmy a majetek.

„Dobří novináři chvályhodně usilují o transparentnost veřejné sféry a potírání korupce. Často se ptají právě na finanční příjmy veřejně činných osob, především politiků. A tak by v transparentnosti měli jít sami příkladem,“ míní redaktor Maximu Petr Bílek v článku z aktuálního čísla, který v rámci spolupráce s časopisem přinášíme.

„Lze namítnout, že pracují většinou pro soukromá vydavatelství, tak co je komu do nich. Ale novináři jsou v jistém smyslu také veřejné osoby. Jedním z důvodů jsou jejich výhody, především privilegovaný přístup k informacím,“ dovozuje autor.

„Když se někoho ptám, kolik bere, měl bych být stejnou informaci připraven poskytnout taky,“ je přesvědčen Petr Bílek. Přečtěte si, co zjistil od šéfů českých novin a týdeníků o jejich příjmech a majetku.

Verze v PDF.