Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Maxim & Média: Srovnání titulní strany MF DNES a seriózních evropských deníků

„Sledovat světové dění pouze prostřednictvím českých novin je jako chodit do kina jen na Hřebejka.“

„Podívali jsme se, co v tento graficky význačný den na titulní straně píše ‚seriózní‘ Mladá fronta DNES, a co skutečně seriózní evropské deníky,“ napsal redaktor časopisu Maxim Petr Bílek nad stránkou po Blesku nejprodávanějšího tuzemského listu z letošního 22. února.

„V ten den nám došlo, že my čtenáři MF DNES nejsme, a začali jsme číst Lidové noviny, které se poslední dobou velmi vylepšily (a vydává je stejná firma),“ doplňuje k bleskovému rozboru, který vydáváme v rámci volné, nepravidelné spolupráce s Maximem.

A jako bonus pro zájemce o seriózní dění přidáváme důkaz o vlezlosti na sněhu: reportáž o lyžování s redaktorem Bílkem, na které se bohužel vetřel i Václav Klaus.