Už příští pondělí proběhne soutěžní přehlídka mobilních aplikací AppParade. Vyhrajte Apple Watch.

McDonald’s: naše náborové video nechal z YouTube smazat agent Katky

Provozovatel rychlého občerstvení McDonald’s své populární náborové video z videoserveru YouTube nesmazal ani nedal popud k jeho stažení. Médiáři to sdělila mluvčí firmy Drahomíra Jiráková. Podle ní za to může zástupce herečky Kory Lang, která v klipu představuje začínající pracovnici Katku.

„Bohužel, video bylo zablokováno provozovatelem serveru YouTube na popud Mga. Daniela Gajdoše, který je údajně oprávněn hovořit jménem paní Kory Lang (Katka). Došlo k tomu bez jakéhokoliv oprávnění a konzultace s námi,“ tvrdí.

Kariérní stránky McDonald's na serveru LMC v úterý 29. ledna

Kariérní stránky McDonald's na serveru LMC v úterý 29. ledna

Video včera zmizelo také z českého videoserveru Stream.cz.

„Od okamžiku, kdy jsme zaznamenali, že video není k dispozici na serveru YouTube, jednáme jak se společností Google (jako provozovatelem serveru) tak s iniciátorem zablokování, aby došlo k co nejrychlejšímu obnovení původního stavu. Video je v současné chvíli k dispozici na našich kariérních stránkách mcdonalds.jobs.cz,“ dodala mluvčí McDonald’s.

Mezitím vznikl a na YouTube se objevil dosud nejzdařilejší remix původního klipu. Také ten byl smazán týmž uživatelem jako předloha, objevily se ale další kopie.