Výroční ceny přímého marketingu IMC Czech Awards letos přidávají dvě nové kategorie Produktový launch a Budování značky. Víc v rozhovoru s šéfkou poroty Monikou Otradovcovou.

McDonald’s neprozradí, která agentura dělala jeho úspěšné náborové video

Klip připravilo HR a tréninkové oddělení McDonald’s jako součást náborové kampaně a náborového webu.

Náborové video První dny v McDonald’s je úspěšným počinem resutaurace rychlého občerstvení, za poslední týden zaznamenalo na YouTube hlavně díky samovolnému šíření přes internet přes 150 tisíc zhlédnutí. Provozovatel fast foodů neřekl, která z agentur pomohla. „Video je součástí náborové kampaně a připravila je externí agentura, která pro nás vytvořila kariérní stránky, a to ve spolupráci se svými subdodavateli,“ sdělila Médiáři mluvčí McDonald’s Drahomíra Jiráková.

Klip vznikal ve spolupráci s oddělením lidských zdrojů McDonald’s: „Jedná se o standardní instruktážní video, které připravilo naše HR a tréninkové oddělení jako součást náborové kampaně a náborového webu. Je určeno pro specifický účel a specifickou cílovou skupinu. Má velmi jednoduše ukázat, jak vypadají začátky práce v restauraci McDonald’s.“

„Nejedná se o časově ohraničenou náborovou kampaň s cílem oslovit jednorázově velké množství kandidátů, cílem je dát uchazečům konkrétnější představu o práci u McDonald’s, pracovních pozicích a možnostech rozvoje. Kariérní stránky ilustrují, co jako zaměstnavatel můžeme nabídnout, různé pracovní příležitosti pro všechny věkové skupiny,“ doplnila mluvčí Jiráková.

O úspěchu videa, které je součástí kariérního webu firmy, svědčí kromě počtu zhlédnutí také parodie, které začaly na webu vznikat.