McDonald’s zavádí samoobslužné kiosky

Pilotní projekt řetězce rychlého občerstvení startuje v provozovně na pražské Jižní spojce.

Samoobslužný kiosek se objevil v McDonalds na pražské Jižní spojce

Samoobslužný kiosek se objevil v McDonald´s na pražské Jižní spojce

Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s spouští dnes 26. listopadu v provozovně na pražské Jižní spojce pilotní projekt samoobslužných kiosků. Zákazníci budou moci navolit si menu na dotykové obrazovce a zaplatit kartou. S obsluhou se setkají až u výdeje hotového jídla. Možnost obsluhy zaměstnanci restaurace u pultu jako doposud přitom zůstane zachována. 

Samoobslužný kiosek funguje podle McDonald’s jako velký, lehce ovladatelný tablet. Zákazník před sebou uvidí nabídku, z níž si sestaví menu podle vlastního výběru, a to z celého sortimentu restaurací McDonald’s.

Zákazník může vybírat z kompletního sortimentu restaurace

Zákazník může vybírat z kompletního sortimentu restaurace

Po dokončení volby a platbě kartou, kterou lze provést i bezkontaktně, kiosek vytiskne stvrzenku na dané menu. V tu chvíli vidí zaměstnanci celou objednávku v kuchyni a začínají ihned s přípravou čerstvého jídla. Na displeji nad pultem se do několika sekund objeví číslo objednávky z lístku, a v tu chvíli je jídlo hotové. „Tím, že se jídlo připraví přímo pro každou objednávku, vymizí postupně příprava produktů předem. V současné době se připravené jídlo buď během deseti minut prodá, anebo se zlikviduje. S novým systémem už těch pár minut nepromarníme,“ tvrdí mluvčí řetězce Zuzana Svobodová. Samoobslužné kiosky podle ní testují a zavádějí i restaurace McDonald’s v západních zemích.

Objednávku nakonec dostane u klasického pultu

Objednávku nakonec kupující dostane u klasického pultu

 

Samoobslužný kiosek se objevil v McDonald´s na pražské Jižní spojce

Samoobslužný kiosek se objevil v McDonald´s na pražské Jižní spojce