V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

MEC bude Wavemaker, MediaCom pohltí Maxus

Globální komunikační gigant WPP jednu svou mediální agenturu přejmenuje a dvě sloučí.

Ondřej Šimůnek (vlevo) a Daniel Živica

Ve vedení agentury zůstávají Ondřej Šimůnek (vlevo) a Daniel Živica

Komunikační skupina GroupM v Česku zfúzuje dvě své mediální agentury Maxus a MediaCom do jedné. „V rámci fúze k přesunu zaměstnanců a klientů agentury Maxus do agentury MediaCom,“ upřesnil Jiří Svoboda, generální ředitel české pobočky GroupM. MediaCom dál povede stávající generální ředitel Martin Králík. David Novák, současný generální ředitel Maxusu, nově obsadí pozici výkonného ředitele agentury MediaCom.

Další mediálku MEC (dřív Mediaedge:cia) skupina přejmenuje na Wavemaker. M v názvu Wavemaker odkazuje ke skupině mediálních agentur GroupM, do níž kromě MEC a Maxus spadají i Mindshare a MediaCom, W pak k WPP, mateřské skupině, do níž spadá divize mediálek GroupM a řada dalších agentur. V Česku Wavemaker dál povedou stávající šéfové MEC Daniel Živica jako chairman a Ondřej Šimůnek coby managing director.

Logo nově vzniklé agentury Wavemaker

Logo nově vzniklé agentury Wavemaker

Obě změny mají proběhnout k 1. lednu 2018. Fúze firem má podle GroupM zefektivnit mediální plánování, tvorbu obsahu a využití technologií ve spojení s vhledem do nákupního chování zákazníků jejích klientů. Tato znalost se přitom má v GroupM odvíjet od práce s daty a s publiky v rámci nedávno uvedeného nástroje mPlatform.