Na vysokoškoláky a absolventy cílí 3. ročník akce Nakafe, jež proběhne 25. dubna v Praze, Brně a Frýdku-Místku. Šestnáct členů Asociace komunikačních agentur (AKA) otevře brány zájemcům v rámci akce, již loni navštívilo 500 zájemců o práci v komunikaci. Vstup je grátis, lze přijít od 17 či od 19 hodin. „Počet návštěvníků z loňska překonáme,“ předpokládá Marek Hlavica, výkonný šéf AKA.

Media Bohemia a Rockaway ovládly Bezrealitky.cz

Rozhlasová skupina Media Bohemia získala 51 % v prvním online projektu šéfa Rockaway.

Šéf Rockaway Jakub Havrlant v roce 2008, jako zakladatel Bezrealitky.cz. Foto: Profimedia.cz

Šéf Rockaway Jakub Havrlant v roce 2008, jako zakladatel Bezrealitky.cz. Foto: Profimedia.cz

Projekt pro přímý prodej a pronájem nemovitostí Bezrealitky.cz, který před devíti lety (v roce 2007) uvedlo na český trh duo Jakub Havrlant a Božena Řežábová (tehdy Zbranková), je čerstvě v držení rozhlasové skupiny Media Bohemia Daniela Sedláčka. Ta ovládla 51 % v provozující pražské firmě Pricetown. Stalo se tak na přelomu února a března. Dalších 34,5 % nově vlastní investiční skupina Rockaway Capital, vedená právě Havrlantem, mohutně nyní rozkročená na tuzemském internetovém trhu. Genesia Investments Tomáše Vejvody, dosavadní majitel Pricetownu, si ve firmě nechal menšinový podíl 14,5 %.

Media Bohemia ovládla web prostřednictvím své čerstvě vydělené dceřiné firmy MMS Digital, zaměřené právě na e-commerce. Ta novou akvizicí vstupuje do oblasti internetového obchodu s realitami. „Připravujeme rozsáhlou marketingovou kampaň, která podpoří novou podobu portálu a nabídku nových služeb na rádiích naší skupiny a internetu,“ avizuje šéf MMS Digital Jan Fahoun.