Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Media Bohemia koupila rockové rádio Gama

Na frekvencích mosteckého rádia Gama se objevil „mladší“ program sítě Rock Rádií.

Rozhlasová skupina Media Bohemia Daniela Sedláčka a Jana Neumana přebírá severočeské rockové rádio Gama. Na jeho frekvencích na Mostecku, Chomutovsku, Českolipsku, v Ústí nad Labem, Děčíně a Roudnici nad Labem začala od října vysílat program své sítě Rock Rádií. Tím u sítě zvýšila pokrytí území Česka na zhruba 25 %, o polovinu oproti dosavadnímu stavu. Stanice pokrývá skoro celý prstenec krajů kolem Prahy – jižní Čechy, západní Čechy, severní Čechy a část východní Čech.

Media Bohemia by postupně měla vlastnicky ovládnout celou provozující mosteckou společnost Gama Media. Momentálně v ní drží podíl 33 %, dalších 34 % ještě ovládá Roman Viktora, 34 % pak jednatel Petr Petrik. Druhým jednatelem se letos v červenci stal Tomáš Ratiborský, mimo jiné bývalý člen Rady Českého rozhlasu, dřív též činný v soukromém rozhlasovém byznysu.

„Severní Čechy vnímáme jako baštu rockových fanoušků,“ říká šéf Media Bohemia Sedláček. Program Rock Rádia má být oproti dosavadnímu vysílání rádia Gama „mladší“, svěžejší. „Rock Rádio v severních Čechách se bude profilovat jako regionální rádio. Důraz na podporu regionu bude klást ve zprávách, v diskusních pořadech s místními osobnostmi, v informacích ve vysílání nebo třeba v podporovaných akcích,“ dodává Jan Neuman, člen představenstva Media Bohemia odpovědný za program.