Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Media Bohemia koupila rockové rádio Gama

Na frekvencích mosteckého rádia Gama se objevil „mladší“ program sítě Rock Rádií.

Rozhlasová skupina Media Bohemia Daniela Sedláčka a Jana Neumana přebírá severočeské rockové rádio Gama. Na jeho frekvencích na Mostecku, Chomutovsku, Českolipsku, v Ústí nad Labem, Děčíně a Roudnici nad Labem začala od října vysílat program své sítě Rock Rádií. Tím u sítě zvýšila pokrytí území Česka na zhruba 25 %, o polovinu oproti dosavadnímu stavu. Stanice pokrývá skoro celý prstenec krajů kolem Prahy – jižní Čechy, západní Čechy, severní Čechy a část východní Čech.

Media Bohemia by postupně měla vlastnicky ovládnout celou provozující mosteckou společnost Gama Media. Momentálně v ní drží podíl 33 %, dalších 34 % ještě ovládá Roman Viktora, 34 % pak jednatel Petr Petrik. Druhým jednatelem se letos v červenci stal Tomáš Ratiborský, mimo jiné bývalý člen Rady Českého rozhlasu, dřív též činný v soukromém rozhlasovém byznysu.

„Severní Čechy vnímáme jako baštu rockových fanoušků,“ říká šéf Media Bohemia Sedláček. Program Rock Rádia má být oproti dosavadnímu vysílání rádia Gama „mladší“, svěžejší. „Rock Rádio v severních Čechách se bude profilovat jako regionální rádio. Důraz na podporu regionu bude klást ve zprávách, v diskusních pořadech s místními osobnostmi, v informacích ve vysílání nebo třeba v podporovaných akcích,“ dodává Jan Neuman, člen představenstva Media Bohemia odpovědný za program.