„Mediální“ ekonom Kovanda jde do Trinity Bank

Po Roklenu, Cyrrusu a naposledy DRFG zakotvil Lukáš Kovanda v grupě Radomíra Lapčíka.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda je členem Národní ekonomické rady vlády, která se nyní zaměřuje především na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění covid-19. Současné působi jako seniorní socioekonomický analytik při OSN. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je také členem vědeckého grémia České bankovní asociace a spoluzakladatelem Institutu ekonomického vzdělávání, který pořádá Ekonomickou olympiádu pro studenty středních škol. Foto: archiv autora

Lukáš Kovanda, jeden nejcitovanějších ekonomů v českých i slovenských médiích, nastoupil na pozici hlavního ekonoma české banky Trinity Bank (dřív kampelička Moravský peněžní ústav). Kovanda byl poslední dva roky tváří investičních fondů Czech Fund ze skupiny DRFG Davida Rusňáka. Předtím rok a tři čtvrtě působil jako hlavní ekonom makléřské společnosti Cyrrus. Tam přešel z podobné pozice ve finanční společnosti Roklen.

V novém působišti bude jeho úlohou především vyhodnocování investičních příležitostí a podílení se na rozhodnutích týkajících se dalšího rozvoje a směrování strategie banky. Ve spolupráci s jejím zakladatelem Radomírem Lapčíkem se má Kovanda podílet i na další expanzi společností z Lapčíkovy skupiny.