Mediální magnát Rupert Murdoch vstoupil na Twitter, chce držet dietu a být pokorný

S příchodem nového roku se osmdesátiletý mediální magnát Rupert Murdoch pustil do pro něho dosud neprozkoumané oblasti. Po těžkém loňském roce, kdy jeho mediálním impériem otřásl skandál s odposlechy v Británii, si založil účet v sociální síti Twitter.

Do dnešního odpoledne Murdoch na Twitteru získal přes 54 tisíc následovníků. O skandálu kolem již neexistujícího bulvárního deníku News of the World, který patřil do Murdochova mediálního impéria News Corporation, se nezmiňuje. Místo toho informuje třeba o rodinné dovolené.

„Mým předsevzetími je zachovat si pokoru a zvědavost a dieta k tomu patří samozřejmě,“ napsal podnikatel, kterého lze na Twitteru najít pod uživatelským jménem @rupertmurdoch.

Murdocha na Twitteru s dávkou ironie přivítal John Prescott, někdejší britský vicepremiér. „Přání všeho nejlepšího do nového roku jsem vám nechal ve své hlasové schránce,“ vzkázal Prescott Murdochovi.

Novináři z deníku News of the World odposlouchávali telefonáty celebrit, sportovních hvězd, „nabourali se“ i do hlasové schránky unesené a později zavražděné školačky.

Sdílejte