Mediální skupinu Mafra (MF Dnes, LN či Óčko) od ledna povede Johannes Werle

Nahradí Karl Hanse Arnolda, který se stal předsedou představenstva düsseldorfského Rheinische Post.

  • ČTK
  • 04. 10. 2011 08:27

Do čela představenstva vydavatelství Mafra míří 44letý Johannes Werle, který naposledy působil jako jednatel vydavatelské skupiny News ve Vídni. Od ledna by se měl Werle stát generálním ředitelem Mafry a obchodním ředitelem německé mediální skupiny Rheinische Post, pod kterou Mafra patří.

„K 1. lednu 2012 nastoupí pan Johannes Werle na pozici předsedy představenstva mediální skupiny Mafra, a nahradí tak pana Dr. Karl Hanse Arnolda, který se od července 2011 stal předsedou představenstva mateřské společnosti, mediální skupiny Rheinische Post v Düsseldorfu,“ uvedl mluvčí Mafry Roman Latuske. Werle se podle něj stane také členem vedení Rheinische Post a bude zodpovědný vedle Mafry také za aktivity skupiny na Slovensku a v Polsku.

„Už nyní se těším na spolupráci s kolegy ve vedení holdingu, především se ale těším na spolupráci s kolegy v Praze, kde naším společným cílem bude posílení vedoucí pozice skupiny Mafra na českém mediálním trhu,“ uvedl vystudovaný ekonom Werle.

V čele vydavatelství Mafra je v současnosti na pozici předsedy představenstva Karl Hans Arnold. Společnost vznikla v roce 1992 a sídlí v Praze. Vedle vydávání deníků Mafra provozuje servery iDnes.cz a Lidovky.cz a vlastní hudební televizi Óčko a rozhlasové stanice Classic FM a Expresradio.

Loni společnost hospodařila se ziskem 130,2 milionu Kč.