V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mediaresearch bude vedle televize a internetu měřit venkovní reklamu

Výzkumná agentura Mediaresearch, zaměřující se na monitoring výkonnosti jednotlivých typů médií, získala další kontrakt. Na českém trhu bude měřit sledovanost venkovní reklamy. Dohodla se na tom začátkem srpna se zadavateli BigMedia a EuroAWK.

Mediaresearch spolu s dodavatelem technologie MGE Data slibují první kompletní výsledky v červenci 2014. Základem průzkumu budou podrobné záznamy o trase každého respondenta, porovnávané s databází reklamních ploch.

Mediaresearch už v Česku od roku 2002 elektronicky měří sledovanost televizí, loni získal další pětiletý kontrakt do roku 2017. Měří také návštěvnost internetu v systému NetMonitor a dále monitoruje reklamní výdaje v médiích (Admosphere) včetně internetu (AdMonitoring). V uplynulých letech ovládla tento segment trhu v Česku na úkor konkurenční TNS.

V roce 2011, podle zatím nejnovějších zveřejněných výsledků, utržila 115 milionů Kč a skončila v provozním zisku 11 milionů. Pobočky má i na Slovensku a Bosně a Hercegovině.

JAK MÁ FUNGOVAT MĚŘENÍ VENKOVNÍ REKLAMY

  • Mediaresearch zajišťuje terénní sběr dat na vzorku 2000 respondentů.
  • MGE Data dodává technologii Mobitest používanou ve Velké Británii, Německu, Rakousku, Polsku či Holandsku.
  • Projekt sběru GPS dat je rozfázován do 12 etap a jeho výsledkem jsou sekundová data o každodenní mobilitě.
  • Z podrobných záznamů o trase každého respondenta a databáze ploch jsou odvozovány ukazatele sledovanosti venkovní reklamy.
  • Mediaresearch společně s MGE připraví pro český trh standardní mediální ukazatele typu GRPs, Reach a Frekvence a připraví korektní algoritmy pro výpočty těchto ukazatelů v kampaních.
  • Během srpna 2013 proběhne příprava na terénní sběr a ve druhé polovině září 2013 se zahájí pravidelné třítýdenní vlny sběru dat. Měření postupně proběhne v Praze, Brně, Ostravě a dvou vybraných krajských městech.

Zdroj: Mediaresearch