V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mediaservis přestal roznášet tisk předplatitelům, vydavatelé přecházejí k České poště

  • ČTK
  • 02. 10. 2012 23:33

Největší tuzemský alternativní poskytovatel poštovních služeb Mediaservis přestal od října roznášet předplatitelům tisk. Vydavatelé novin a časopisů se proto narychlo snaží domluvit tuto službu s Českou poštou, informovala dnes Česká televize.

„Konkurence ze dne na den vypověděla smlouvy. Roznášíme dneska vlastně celou republiku. Chvíli bude trvat, než se s tím opravdu vypořádáme,“ řekl televizi mluvčí České pošty Ivo Mravinac.

Problémy s donáškou tisku mají lidé především mimo hlavní město. Například Jihlavské listy podle ČT zvažují proti Mediaservisu právní kroky. Mediaservis se brání, že došlo pouze k nedorozumění. „Mediaservis přislíbil všem uhradit část předplatného za nedoručené noviny,“ řekl mediální zástupce Mediaservisu Michal Donath.

Většinovým vlastníkem Mediaservisu se na konci srpna stala odkoupením 90% podílu společnost RMS Mezzanine prostřednictvím své dceřiné společnosti Vesonemer. Majoritní podíl získala od Distribučního Holdingu (patří vydavatelstvím Mafra, Vltava-Labe-Press a Economia) a F-LOG Media Holding.

Transakci nyní prošetřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. O povolení fúze by měl rozhodnout do měsíce.