V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mediatel, vydavatele Zlatých stránek v ČR a na Slovensku, koupil holding FCR Media

  • ČTK
  • 12. 07. 2012 14:16

Společnost FCR Media Holding uvedla, že koupila od European Directories firmu Mediatel v České republice a na Slovensku. Informovala o tom v tiskovém prohlášení, které ČTK poskytla společnost Big Fish & Co. Cenu transakce nezveřejnila. Mediatel podle Big Fish vlastní tiskové prohlášení vydá koncem tohoto týdne.

Mediatel dosud působil jako součást mezinárodní skupiny European Directories. Na českém a slovenském trhu je od roku 1991. Nabízí mimo jiné elektronické i tištěné produkty pro vyhledávání kontaktů. Klíčovými značkami Mediatelu jsou ZlatéStránky.cz, TravelGuide.cz, Hotel Guide a B2B databáze firem Inform.cz.

FCR Media v tiskové zprávě uvádí, že je předním poskytovatelem lokálního vyhledávání v Irsku a Pobaltí. Společnost podle tohoto prohlášení vykazuje obrat téměř 50 milionů eur (asi 1,27 miliardy Kč) a pracuje v ní 1000 zaměstnanců.

„Touto akvizicí rozšiřuje FCR Media poprvé své pole působnosti do střední Evropy. FCR Media se nyní zařazuje mezi největší hráče na tomto poli v Evropě,“ uvádí v tiskové zprávě generální ředitel FCR Media Holding Jon Martinsen.