Meky Žbirka bude i na Frekvenci 1. Opisují, reaguje Český rozhlas

K týdeníku na Dvojce přidává slovenský zpěvák krátkou denní rubriku na komerční stanici. „Frekvence 1 tímto způsobem opisuje u veřejnoprávního rádia,“ hodnotí to Český rozhlas.

Miroslav Žbirka letos v srpnu v Hudebním divadle Karlín. Foto: Profimedia.cz

Miroslav Žbirka letos v srpnu v Hudebním divadle Karlín. Foto: Profimedia.cz

Zpěvák Miroslav Žbirka řečený Meky se stal přispěvatelem rádia Frekvence 1, v jeho vysílání je nově slyšet v rubrice Tento song - Meky vybral, Meky prožil. „Vždy sám vybere jednu písničku, se kterou má spojený nějaký zajímavý zážitek a o ten se pak s posluchači podělí ve formě mikropříběhu,“ uvádí vedení rádia, které spadá do mediální skupiny Czech Media Invest kolem Daniela Křetínského. Podobný pořad přitom Žbirka připravuje pro stanici Dvojka veřejnoprávního Českého rozhlasu.

Týdeník Mám rád vysílá Dvojka vždy v sobotu od 10.00, trvá 55 minut a zpěvák v něm „vybírá a komentuje písničky, které ho provázejí životem“. Žbirka tím navázal na předchozí podobný pořad s Karlem Gottem a zařadil se tím mezi novinky výrazně obměněného programového schématu, které druhý okruh Českého rozhlasu uvedl letos na jaře. Teď na Frekvenci 1 se slovenský tvůrce bude v několikaminutové rubrice ozývat od pondělí do pátku v 10.30, v repríze o víkendech v 9.30 a 15.30.

„O angažmá Mekyho Žbirky jsme nevěděli a budeme s ním o této aktivitě hovořit. Nepovažujeme za správné, aby měl jako moderátor stanice Dvojka zároveň pořad na komerční stanici typu Frekvence 1. Navzdory tomu je úsměvné, že Frekvence 1 tímto způsobem opisuje u veřejnoprávního rádia a snaží se vytvořit obdobný formát, který funguje ve vysílání stanice Český rozhlas Dvojka,“ reagoval na dotaz Médiáře mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

„Podobnost rubriky našim posluchačům určitě nevadí,“ zní reakce Frekvence 1. Její nově zařazená rubrika nemá předem daný počet částí. „Nemáme žádný pevný časový horizont, dokdy budeme rubriku vysílat. Předpokládáme tak dlouho, pokud budou nápady, inspirace a chuť. Věříme, že našim posluchačům se bude líbit,“ prohlašuje PR manažerka Frekvence 1 Iva Pavlousková.

Žbirkův tým věc odmítl komentovat. V oficiální tiskové zprávě Frekvence 1 zpěvák uvedl, že byl osloven komerční rádiem. „Miro Žbirka za léta působení v showbyznysu má nejen spoustu zážitků se známými osobnostmi, ale navíc je umí velmi poutavě podat. Svá vystoupení zpestřuje právě vyprávěním těchto příběhů. A protože spojovák mezi písněmi se v mnohém podobá moderátorskému vstupu v rádiu, napadlo mě, že Meky by byl vlastně skvělým moderátorem,“ vyložil Miroslav Škoda, ředitel Frekvence 1, s tím, že Žbirka patří mezi nejhranější interprety stanice.

Ta bude jeho rubriku vysílat v pracovní dny v bloku V práci, v němž od 10 do 13 hodin moderátor Robin Sobek „pomáhá zkrátit šichtu za poslechu toho nejlepšího z pop-rock muziky“, reprízy o víkendech pak během Víkendového ránaJosefem Libickým, respektive VíkenduŽanetou Filípkovou.

Zpěvák byl letos také vidět v České televizi. Ta na programu ČT Art vysílala od dubna do června hudební talk show Doupě Mekyho Žbirky. Do každého z 10 dílů si hlavní aktér pozval vždy dva hosty z branže, s nimiž spolupracoval.