Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Melker Deals odkoupila od Martina Talaváška zbývající podíl ve Skrz.cz

  • ČTK
  • 24. 01. 2012 15:05

Stoprocentním vlastníkem předního tuzemského vyhledávače slevových nabídek Skrz.cz se stala společnost Melker Deals se sídlem v Praze, která v těchto dnech od bývalého majitele Martina Talaváška odkoupila zbývající 26% podíl v tomto portálu. ČTK to dnes sdělil ředitel Skrz.cz Petr Kováčik, cenu transakce ale nezveřejnil.

Převzetí firmy Skrz.cz bylo zahájeno loni v říjnu, kdy Melker Deals odkoupila 74 %. „Tento vývoj je vyústěním projektové spolupráce, kterou jsme zahájili v květnu 2011 propojením dvou projektů slevových agregátorů Skrz.cz a Robox.cz. Za devět měsíců této spolupráce Skrz.cz upevnil svou pozici jedničky mezi slevovými agregátory, a to zejména v denním počtu zprostředkovaných voucherů,“ uvedl Kováčik.

Server Skrz.cz denně nabízí téměř 2000 slev a každý 7. prodaný slevový kupon v Česku je zprostředkován pomocí tohoto portálu. Skrz.cz provozuje také nezávislou databázi recenzí slevových serverů.

Popularita slevových serverů v Česku od začátku roku 2010 rychle roste a loni jich na tuzemském internetu fungovalo zhruba 250. Vloni tuzemským slevovým serverům podle odhadu Skrz.cz prudce vzrostl obrat a za celý rok utržily rekordních 1,95 miliardy Kč.

Největší zájem měli Češi o slevové kupony na jídlo, pití, zkrášlování, relaxaci a pobyty. Předloni Češi na slevových serverech podle dřívějších odhadů utratili několik stovek milionů korun.

Systém hromadných slev funguje tak, že snížení ceny obchodníci či poskytovatelé služeb dají poté, co si produkt zakoupí stanovený počet zákazníků. Lidé získají výrazné slevy a podnikatelé zase zaplní volné kapacity svých služeb nebo prodají zboží starších kolekcí.