Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Menšíkovo Inveo vstoupilo do technologické firmy RiverBit

E-commerce akcelerátor Inveo získal za neuvedenou částku 34% podíl ve technologické firmě RiverBit, která zajišťuje automatickou předpověď poptávky. Na základě toho poté optimalizuje firemní procesy, jako je marketing, logistika, zásobování a skladové hospodářství. Inveo díky akvizici doplnilo strukturu, loni v březnu koupilo od skupiny KKCG asistenční službu Dodo.  

„Díky plánování poptávky dokážeme ovlivňovat celou řadu proměnných. Ať už se jedná o využití lidských zdrojů, optimalizaci cash-flow nebo třeba cenotvorbu a práci s marží. To vše se díky správnému nastavení může pozitivně promítnout do obchodních výsledků,“ uvedl Michal Menšík, generální ředitel Invea. Menšík v Inveu vlastní 90 %, 10 % patří Janu Demuthovi. Menšík nově v RiverBit získal 34% podíl, 33 % vlastní Alexander Čopák a stejně tak Roland Džogan. Před Menšíkem držela oněch 34 % firma Vivian Software, která patří Petrovi Hečkovi a Radkovi Mračkovi.

RiverBit v předpovědi zohledňuje sezonní trendy, počasí, geografii, roční období i probíhající marketingové akce a na základě práce s big data a daty ze skladových systémů pak přináší přesnou analýzu výhledu poptávky. „Našimi zákazníky jsou především větší retailoví obchodníci, kterým dodáváme technologii a know-how v rámci optimalizace dodavatelského řetězce. V momentě, kdy jim nasadíme automatizované technologie, zvyšujeme dostupnost zboží – tím pádem zisk. Zároveň eliminujeme nadbytečné skladové zásoby, což vede k další finanční optimalizaci,“ sdělil Čopák a dodal: „Spolupráce s Inveo nám dává prostor pro další posílení naší pozice a expanzi na zahraniční trhy.“

RiverBit byl založen v roce 2012 a působí v Česku, na Slovensku a v Polsku. Mezi jeho zákazníky patří distribuční firmy z oblasti retailu jako Dr. Max, PetCenter, Pro-Doma nebo ViaPharma.