Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Měsíčník Bel Mondo mění vedení, Petra Třešňáka střídá Bára Procházková

Novou šéfredaktorkou je opět osoba z redakce názorového týdeníku Respekt, jehož je Bel Mondo odnoží.

Bára Procházková. Foto: Respekt Publishing

Bára Procházková. Foto: Respekt Publishing

Novou šéfredaktorkou v říjnu uvedeného společenského měsíčníku Bel Mondo vydavatelství Respekt Publishing je od začátku ledna Bára Procházková. Dosavadní šéfredaktor Petr Třešňák se vrací na svou původní pozici zástupce šéfredaktora týdeníku Respekt.

Třiatřicetiletá Procházková vystudovala politologii a východoevropská studia na univerzitě v německém Hamburku. Během studií působila jako interkulturní trenérka ve Francii, Německu, Polsku, Litvě nebo v Bosně a Hercegovině. Po absolutoriu pracovala v Českém rozhlase a v Deníku.

V letech 2009 až 2011 byla redaktorkou týdeníku Respekt. Působí také jako lektorka politického vzdělávání v Německu a přednáší mediální gramotnost v Česku i v zahraničí.