Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Měsíčník Strategie změnil šéfredaktora a zúžil tým

Titul mění vedení opět po tři čtvrtě roce.

Radek Polák. Foto: Mladá fronta

Radek Polák. Foto: Mladá fronta

Oborový měsíčník o médiích a marketingu Strategie vydavatelství Mladá fronta má nového šéfredaktora. Je jím Igor Záruba, jak ukazuje tiráž aktuálního vydání. Záruba zároveň vede nedávno spuštěnou odnož ekonomického deníku E15 v angličtině, týdeník E15 Weekly.

Radek Polák, který byl šéfredaktorem od loňského května do prosince, zůstává vedoucím redaktorem. Polák střídal Miroslava Honsů, který předtím časopis vedl od podzimu 2011.

V tiráži Strategie v lednu zůstal editor Petr Novotný, naopak zmizela z ní redaktorka a webeditorka Jana Brassányová. A počet stálých spolupracovníků redakce se snížil z osmi na pět.