V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Messenger umožní sdílet fota v rozlišení až 4K

Rozlišení 4K v Messengeru

Rozlišení 4K v Messengeru

Sociální síť Facebook představuje vylepšené sdílení fotografií ve svém komunikačním nástroji Messenger. V ní se dosud obrazové soubory komprimovaly, pro kvalitu beze ztráty tak bylo nutné používat jiné cesty, třeba sdílení přes WhatsApp. Nyní bude možné přes Messenger posílat snímky až v rozlišení až 4K (respektive o rozměrech 4.096 na 4.096 pixelů), tedy v nejvyšším rozlišení, které chytré telefony v současnosti podporují.

Chatovací aplikace by tak už neměla snižovat kvalitu sdílených fotografií, jak tomu bylo dosud. Dosud bylo možné dosáhnout rozlišení maximálně 2K. Výrazně lepších výsledků je přitom možné dosáhnout fotografováním přímo v systémové aplikaci telefonu, ne v interním nástroji Messengeru pro pořizování fotek.

Příslušná aktualizace Messengeru je zatím dostupná jen v USA, Kanadě, Francii, Austrálii, Velké Británii, Singapuru, Hong Kongu, Jižní Koreji a Japonsku, ale během následujících týdnů ji Facebook plánuje rozšířit i do dalších zemí. Přes Messenger lidé momentálně sdílejí až 17 miliard snímků za měsíc.