Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Město Prostějov má nové logo, od autorky loga Brna

Město oslovilo grafičku Věru Marešovou, a to poté, co loni na podzim zrušilo veřejnou soutěž na logo.

Prostějovští radní minulý týden schválili návrh loga města, které vytvořila grafička Věra Marešová. S ní nyní radnice bude jednat o podmínkách užití jejího grafického návrhu, který by se měl objevit i na vizitkách, hlavičkovém papíru či dárkových předmětech. Cena zakázky i kvůli tomu zatím nebyla stanovena. Prostějov je posledním statutárním městem, jež logo nemá.

Nové logo Prostějova
Aplikace loga Prostějova

Logo vytvořené Marešovou je podle primátorovy náměstkyně Ivany Hemerkové (ODS) jednoduché a originální. Podle Marešové, která už vytvořila logo a vizuální styl pro Brno, v sobě značka spojuje prvky znaku města, letecký pohled na Prostějov, pro který jsou charakteristické čtyři příjezdové cesty, půdorys radnice i znaky hanáckého kroje.

Logo Brna, také dílo Věry Marešové

Logo Brna, také dílo Věry Marešové

Město grafičku Marešovou oslovilo poté, co loni na podzim zrušilo veřejnou soutěž na logo, do níž lidé poslali 204 návrhů. Radní v prvním kole vybrali pět nejzdařilejších návrhů. Návrhy byly koncem léta zveřejněny na webu města, kde mohli lidé hlasovat o nejlepších návrzích. Role ankety byla poradní, o vítězném návrhu, který radnice hodlala odměnit 30.000 Kč, měla v říjnu rozhodnout rada, ta ale všechny návrhy zamítla.

„Zavedením loga Prostějov získá kvalitní jednotící marketingový nástroj pro posílení vlastní prezentace návštěvníkům a investorům a zároveň zjednodušující komunikaci s vlastními občany,“ podotkla náměstkyně Hemerková.