Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Meteopress ukončil vysílání své televize Meteo TV

Stanice o počasí ukončila vysílání televizního infokanálu Meteo TV do kabelových sítí, přeorientovat se hodlá na šíření videa do mobilů.

  • ČTK
  • 21. 05. 2015 11:55
MeteoTV

Ukázka z programu MeteoTV

Společnost Meteopress ke konci dubna ukončila vysílání satelitní a kabelové televize o počasí Meteo TV. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jako regulátor vysílání v Česku tuto informaci vzala na vědomí. Licence pro Meteo TV zanikla 30. dubna, oznámila rada po zasedání, které se uskutečnilo v tomto týdnu.

„Společnost Meteopress ukončila k 30. dubnu 2015 vysílání televizního infokanálu Meteo TV do kabelových sítí. Nadále budeme rozvíjet video vysílání v mobilním internetu. Zde vidíme velký prostor pro vícekanálové, regionální a rychlé sdělování našich informací,“ sdělil ČTK jednatel Meteopressu Milan Folkman. Doplnil, že platnost licence původně končila k letošnímu červnu.

Stanice Meteo TV se specializovala na zpravodajství o počasí v Česku i v zahraničí. Licenci, kterou získala v roce 2003, ji opravňovala k vysílání v kabelové televizi nebo na satelitu. Postupně se dostala i do pozemního vysílání, konkrétně díky spolupráci s programem Regionálnítelevize.cz. Známou tváří a jednou z prvních hlasatelek televizní stanice byla meteoroložka Dagmar Honsová.