Metroji cestujícím ukáže, zda stíhají metro a jak rychle musí jít

Aplikace Metroji od Ondřeje Korola obyvatelům Prahy bez nutnosti počítání ukáže, za jak dlouho jede nejbližší metro a jak moc si mají pospíšit. Apka pracuje s daty Dopravního podniku Prahy a nabízí tak nejen přesné odjezdy spojů, ale také kolik času trvá sejít do stanice.

Jednotlivé časy jsou měřené od turniketů, započítávají tak eskalátory či průchody, které od nich pasažér musí ujít. Uživatelům stačí zvolit příslušnou stanici, kterou si přidají na hlavní plochu, a aplikace pak průběžně odpočítává čas zbývající do odjezdu tří nejbližších spojů. Ukazatele jsou doplněné i o výmluvné emotikony, které symbolizují, zda lidem stačí běžná chůze nebo zda by měli zrychlit.

Metroji v současnosti mapuje přibližně polovinu stanic, další postupně přibývají. „V současnosti je aplikace limitovaná ručním přidáváním stanic. Idea je ale taková, že by v budoucnu měla vyhledávat stanice podle polohy, aby na ni člověk nemusel vůbec sahat,“ vysvětluje Korol. Dalším plánem je rozšířit Metroji na Android, jelikož v současnosti je dostupná pouze pro iOS. Data, ze kterých aplikace čerpá, je nutné si každý týden aktualizovat, díky tomu však Metroji funguje plně offline.  Tato funkce by ale měla být v budoucnosti automatizovaná. Součástí apky je také widget, který zobrazí jednotlivé spoje i na zamčené obrazovce.

Stanice si musí uživatelé zatím zvolit "ručně"

Stanice si musí uživatelé zatím zvolit „ručně“

Kromě časového ukazatele se uživatelé mohou orientovat i podle emotikon

Kromě časového ukazatele se uživatelé mohou orientovat i podle emotikon

Apka má také widget na zobrazení nejbližších spojů

Apka má také widget na zobrazení nejbližších spojů

Sdílejte