Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Metropol TV je v insolvenci kvůli dluhu za nájem. Mladá fronta tvrdí, že firma jí nepatří

„Vydavatelství Mladá fronta se společností Metropol TV, s.r.o. nemá žádný právní vztah,“ prohlásil na dotaz Médiáře nový majitel televize.

Pražské studio Metropolu pro živé pořady se odmlčelo v pátek 1. února 2013

Pražské studio Metropolu ve Francouzské ulici pro živé pořady se odmlčelo v pátek 1. února 2013

Se společností Metropol TV, která držela licence na televize Metropol a Pětka a provozovala je, bylo zahájeno insolvenční řízení kvůli neuhrazenému nájmu v pražské Francouzské ulici. Výše dlužné částky včetně poplatku z prodlení je 349.300 Kč. Vyplývá to z materiálů zveřejněných v Insolvenčním rejstříku, informuje ČTK.

TV Pětka ukončila začátkem února vysílání, vysílání televize Metropol převzalo vydavatelství Mladá fronta.

Podle toho, co Médiáři ve středu sdělila mluvčí Mladé fronty Pavlína Míčová, dluh za nájem bude vypořádávat někdo jiný: „Vydavatelství Mladá fronta převzalo pouze obchodní a produkční aktivity TV Metropol. Vydavatelství Mladá fronta se společností Metropol TV, s.r.o. nemá žádný právní vztah.“ Jediným jednatelem Metropol TV je Jan Mrázek, advokát spojovaný s majitelem Fronty Františkem Savovem.

Insolvenční řízení bylo zahájeno na základě návrhu společnosti Retro Cafe, která v ulici Francouzská 4 provozuje restauraci a hudební klub. Na téže adrese vysílaly obě stanice. Společnost Retro Cafe současně podala návrh na omezení nakládání s majetkem společnosti Metropol TV jen se souhlasem předběžného správce.

Krajský soud v Českých Budějovicích, kde má Metropol TV sídlo, vyzval společnost, aby se k usnesení do 15 dnů od doručení vyjádřila. Společnost Retro Cafe ve věci zastupuje advokát Viktor Pavlík.

Metropol TV se dostala do finančních problémů na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel o víkendu náhle zemřel.

Nový majitel Mladá fronta chce programovou skladbu televize Metropol zachovat a zaměřovat se na zpravodajství, publicistiku a dokumentární pořady.