Mezi lídry Babišova hnutí tři bývalí novináři, ve Zlínském kraji Václav Tittelbach

Václav Tittelbach na narozeninách DJ Uwy. Foto: Profimedia.cz

Václav Tittelbach na narozeninách DJ Uwy. Foto: Profimedia.cz

Hnutí Ano podnikatele a politika Andreje Babiše, čerstvého majitele mediálního domu Mafra, přilákalo další známou novinářskou tvář, aby mu zajistila hlasy v říjnových parlamentních volbách, podobně jako publicista Radek John Věcem veřejným při minulém lidovém hlasování.

Lídrem kandidátky Ano ve Zlínském kraji bude Václav Tittelbach, někdejší sportovní redaktor a komentátor televize Nova. Absolvent VŠE Tittelbach nejdřív dělal v Československém rozhlasu, v Nově pracoval v letech 1993 až 2012. Na dnešní tiskové konferenci hnutí na pražském Senovážném náměstí chyběl, prý někde hraje s fotbalovou Amforou.

“ Je to známý sportovní komentátor a pro nás je otázka sportu klíčová,“ odpověděl Médiáři Babiš, proč Tittelbacha angažoval. Má prý vytvořit pravidla pro oblast sportu jeho podpory. Na následný dotaz Babiš doplnil, že kromě vystupování na obrazovce se tím bývalý komentátor Novy zatím nezabýval, ale že začíná teď.

Další z tváří Ano, lídr v Jihomoravském kraji, herec a bývalý diplomat Martin Stropnický následně přiznal, že pro Ano je Tittelbach především lákadlem, které lidi znají z televize. „Nemusíme spolu hrát hru. Na prvních příčkách kandidátek bývají jednak odborníci, jednak lidé, tváře, kteří voliče na kandidátky upozorní, že,“ prohlásil.

Jedničkou v Pardubickém kraji bude Martin Kolovratník, dosavadní ředitel Českého rozhlasu Pardubice, který neuspěl v nedávném přeobsazení ředitelských postů v lokálních studiích veřejnoprávního rádia.

Už dříve k Babišovi z novin přestoupil Martin Komárek, předtím dlouholetý komentátor Mladé fronty (Dnes).

Další známou tváří na kandidátkách Ano je dnes rovněž představený Ivan Pilný, bývalý šéf české pobočky Microsoftu, známý mimo jiné z televizního Dne D, kandiduje v Královehradeckém kraji.

Hnutí Ano dnes zabralo parkoviště na pražském Senovážném náměstí

Hnutí Ano dnes zabralo parkoviště na pražském Senovážném náměstí, vedle Babiše Ivan Pilný, mluví Martin Kolovratník