Mezi poradci ministra Chovance i nová šéfka Soukupovy televize Hrdá

V Českých aerolinií Marcela Hrdá úzce spolupracovala s exministrem ČSSD Tvrdíkem.

  • ČTK
  • 22. 03. 2014 19:19
Marcela Hrdá

Marcela Hrdá na tiskové konferenci Barrandova v srpnu 2013

Marcela Hrdá, nová generální ředitelka televize Barrandov mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa, je přibližně od poloviny února součástí týmu poradců ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Dnes to napsalo Aktuálně.cz, kterému Hrdá řekla, že v této činnosti hodlá pokračovat i po svém jmenování do čela komerční televizní stanice.

Hrdá byla generální ředitelkou České pošty a právě díky těmto zkušenostem může být prospěšná ministerstvu vnitra. Šéfovi resortu Chovancovi poskytuje poradenství v oblasti eGovernmentu a poštovních služeb, řekl webu mluvčí ministerstva Pavel Novák.

Konkrétní výši odměny za poradenství nechtěla Hrdá prozradit, ale označila ji za symbolickou. Podle pracovníků ministerstva vnitra se měsíční odměny zhruba 20 spolupracovníků a poradců pohybují mezi 10.000 a 50.000 Kč.

Hrdá v minulosti působila v telekomunikačních společnostech a vrcholovém vedení Českých aerolinií za vedení Jaroslava Tvrdíka, jež předtím dělal ministra obrany za ČSSD, poté odešla na Letiště Praha, kde v pozici vrchní ředitelky řídila neletecký provoz a transformaci.

Později stála také v čele České pošty jako její generální ředitelka. Z funkce ji ke konci února 2011 odvolal tehdejší ministra vnitra Radek John (Věci veřejné). Ten byl následně de facto jejím podřízeným, když pro Barrandov dělal pořad Bez cenzury.

Jaromír Soukup a Radek John na tiskové konferenci televize Barrandov. Vlevo přihlíží Marcela Hrdá, výkonná ředitelka Barrandova. Vpravo v pozadí Heidi Janků

Jaromír Soukup a Radek John na tiskové konferenci televize Barrandov loni v létě. Vlevo přihlíží Marcela Hrdá, výkonná ředitelka Barrandova. Vpravo v pozadí Heidi Janků

Od léta 2012 je výkonnou ředitelkou Soukupových firem, největší tuzemské agentury Médea a vydavatelství Empresa Media, a současně místopředsedkyní představenstva společnosti Barrandov Televizní Studio, která drží licenci na vysílání stanice.