Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

MF Dnes a Lidovky dají předplatné zdarma k tabletům Lenovo

Lidové noviny jsou dnes vedle MF Dnes a Metra jedním z deníků mediálního domu Mafra. Foto: Vojta Herout

Lidové noviny a MF Dnesjsou deníky mediálního domu Mafra. Foto: Vojta Herout

Mediální skupina Mafra bude od 1. března do 31. května dávat roční předplatné elektronických verzí svých deníků MF Dnes a Lidové noviny zdarma ke každému nově zakoupenému tabletu či počítači Lenovo.

Mafra tak následuje konkurenční Ringier Axel Springer, jehož Blesk se díky podobným prodejům s přístroji Samsung stal během čtvrt roku nejprodávanějším tuzemským deníkem v elektronické podobě. Podobně předtím skokově nabraly předplatitele Hospodářské noviny, když se nabízely společně s tablety iPad.

Blesk a Hospodářky tak jsou dva nejprodávanější digitální denní tituly, MF Dnes ani Lidovky dosud prodávají míň než tisícovku kopií na vydání.

Prodej digitálních kopií deníků v Česku