Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

MF Dnes a LN kvůli volbám vyšly mimořádně v neděli, zdarma

Volební speciály deníků MF Dnes a Lidové noviny vyšly mimořádně v neděli

Volební speciály deníků MF Dnes a Lidové noviny vyšly mimořádně v neděli

Mladá fronta Dnes a Lidové noviny připravily na neděli 27. října mimořádné volební vydání. K dostání bylo v omezeném nákladu v největších českých městech zdarma, bezplatně je dostupné také v elektronické verzi pro mobily a tablety. ČTK to řekli šéfredaktoři Robert Čásenský a Dalibor Balšínek.

Speciální nedělní vydání MF Dnes mělo rozsah osmi stránek a vyšlo v nákladu asi 15.000 výtisků. Kameloti jej rozdávali v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích a Jihlavě. V elektronické podobě bylo ke stažení už v sobotu ve 22.00, řekl Čásenský.

Také mimořádné vydání LN bylo osmistránkové, náklad byl ale zhruba třikrát menší než v případě Mladé fronty. “Tištěnou verzi jsme distribuovali kolportáží v Praze a Brně,” podotkl Balšínek. V digitální podobě si dnešní LN mohli přečíst majitelé iPadů a iPhonů.

Volně na web redakce speciály nedaly.

Vydání z většiny věnované právě výsledkům voleb připravila také redakce Blesku. Nedělní číslo vyšlo ve velkém rozměru novin ze všedního dne, nikoli v polovičním, “sešitovém” formátu, který vychází poslední den v týdnu standardně. Zvýšený náklad byl téměř 300.000 výtisků.

Zadní a přední obálka Blesku pojata jako panorama

Zadní a přední obálka Blesku pojata jako panorama. Kliknutím zvětšíte