V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

MF Dnes bude vycházet v jednom sešitu

S přechodem na kompakt zavedou hlavní noviny Mafry také jeden velký rozhovor denně.

Noviny Mladá fronta Dnes v tiskárně. Ilustrační foto: Mafra

Noviny Mladá fronta Dnes v tiskárně. Ilustrační foto: Mafra

Rok a tři měsíce po Lidových novinách přechází další deník vydavatelství Mafra na kompaktnější vydání. Mladá fronta Dnes, hlavní novinový titul Mafry a druhý nejprodávanější tuzemský deník, bude od pondělí 17. srpna vycházet jako jeden sešit. Přitom od pondělí do pátku má mít rozsah 20 stran, v sobotu pak 24 stran. Médiáři to potvrdilo vedení Mafry. „Záměr je dát čtenářům do ruky hutnější věc, která se nebude rozpadat a s níž lze jednodušeji zacházet,“ podotkl šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Podle něj se ve většině dní počet stran nezmění a zůstává také řazení.

Regionální sekce MF Dnes, které si mají zachovat základní rozsah tří stran, tak nově nebudou mít vlastní oddělené sešity, nicméně vlastní úvodní stránka jim má zůstat. Zůstane pravolehlá.

Protější strana má být nově věnována velkému rozhovoru, který chce MF Dnes tisknout denně (donedávna měly místo ve středu, kdy je dělala Barbora Tachecí, či v sobotu). „Každý den, od pondělí do soboty, bude celostránkový rozhovor uzavírat celostátní sekci novin. Nebude mít stálého autora, redaktoři se budou střídat podle tématu, ale dostane stálou dramaturgyni. Bude jí Jana Míčová, která dřív dělala ve čtvrtečním Magazínu Dnes+TV a teď se vrací z mateřské,“ doplnil Plesl.

I v jednosešitovém kompaktu má vydání MF Dnes uzavírat sport.

Přechod na kompakt je druhým větším krokem deníku ke zjednodušení formátu. Předtím MF Dnes loni na podzim zavedla na každý den časopisovou přílohu. Zároveň redesignovala.