Michal Špak z Notina v Mall Group řídí Vivantis i sekci krásy a zdraví

Michal Špak

Michal Špak

Michal Špak se stal generálním ředitelem seskupených e-shopů Vivantis a strategicky bude řídit segment zdraví a krásy ve skupině Mall Group, pod kterou Vivantis patří. Do Mall Group přichází Špak z e-shopu s kosmetikou Notino.cz, kde působil tři roky jako výkonný ředitel. Na pozici šéfa Vivantisu střídá Martina Rozhoně, který bude řídit Vivantis z pozice výkonného ředitele.

Martin Rozhoň. Foto: Milan Bureš

Martin Rozhoň. Foto: Milan Bureš

„Michalův příchod do Vivantisu velmi vítám, protože dokáže naší společnosti dát cenné zkušenosti z mezinárodního prostředí a několikanásobně větších e-shopů, kde působil. Spolu s Michalem máme stejný pohled na strategii a způsob vedení společnosti a našich e-shopů,“ prohlásil Rozhoň. Nový generální ředitel chce Vivantis dovést k mezinárodní expanzi, konkrétní státy nezmínil. 

Vivantis v současné době slučuje internetové obchody specializující se na prodej parfémů, kosmetiky, šperků, hodinek, produktů pro zdraví a módních doplňků. Vivantis působí na trzích v Česku, Slovensku a Rumunsku. V letošním roce očekává Vivantis obrat převyšující 1 miliardu Kč.

Součástí role Michala Špaka je i strategické vedení segmentu zdraví a krása v rámci celé Mall Group, zejména na internetových obchodech Mall.cz, jeho zahraničních pobočkách a také v rámci e-shopu s potravinami Košík.cz. „Segment zdraví a krása má v rámci naší obchodní skupiny podstatně větší potenciál, než jakého dosahuje nyní. Pracujeme na tom, abychom zpřehlednili nabídku pro naše zákazníky a nabídli jim na vybraných e-shopech přes 70.000 produktů zdraví a krásy ve velmi atraktivních akcích,“ dodal Špak.