V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Microsoft kupuje sociální síť LinkedIn

„Změnili jsme to, jak se svět propojuje s příležitostmi. Teď můžeme změnit to, jak pracuje.“

Zleva šéf LinkedInu Jeff Weiner, šéf Microsoftu Satya Nadella a zakladatel LinkedInu Reid Hoffmann. Foto: LinkedIn

Zleva šéf LinkedInu Jeff Weiner, šéf Microsoftu Satya Nadella a zakladatel LinkedInu Reid Hoffmann. Foto: LinkedIn

V roce 2011 Skype, v roce 2013 Nokia, teď LinkedIn. Americký softwarový gigant Microsoft oznámil, že koupí profesní sociální síť LinkedIn, transakce by měla proběhnout ještě letos. Za LinkedIn dá Microsoft 26,2 miliard dolarů (v přepočtu kolem 630 miliard Kč). Jedná se o jeho nejdražší akvizici.Síť s pracovními životopisy, kterou přes třinácti lety (oficiálně v květnu 2003), založil Reid Hoffmann, aktuálně uvádí 433 milionů uživatelů po celém světě.

„Přesně tak, jak jsme změnili to, jak se svět propojuje s příležitostmi, nový vztah s Microsoftem a kombinace jeho cloudu a naší sítě, nám teď dává možnost změnit i to, jak svět pracuje,“ prohlásil šéf LinkedInu Jeff Weiner. Ten si má uchovat svou pozici, reportovat přitom bude přímo Satyu Nadellovi, šéfovi Microsoftu. LinkedIn si přitom má zachovat „svou značku, kulturu i nezávislost“.

Microsoft síť plánuje dál rozvíjet společně se svým balíkem kancelářských programů Office 365 a nástroje pro firemní řízení vztahů se zákazníky Dynamics. Pomoci k tomu má rychle rostoucí návštěvnost LinkedInu z mobilů přes jeho aplikaci či třeba platforma pro online učení Lynda.com, kterou před časem koupil. LinkedIn je i platformou pro publikování, v rámci sekce Pulse.

Čísla a české hlasy sesbírala Brave Show