Veřejnoprávní Český rozhlas zastavil spolupráci se Štěpánem Kotrbou, svým dosavadním externím analytikem, někdejším členem Rady Českého rozhlasu. Důvodem je incident z královéhradeckého nedělního sjezdu ČSSD. Vyjádření rozhlasu i Kotrby přináší Echo24.cz, incident popisuje Respekt.

Microsoft postaví Publicisu platformu pro sdílení

Nově budovaná platforma Marcel má propojit všech 80.000 zaměstnanců Publicis Groupe.

Šéf skupiny Publicis Arthur Sadoun. Foto: Profimedia.cz

Šéf skupiny Publicis Arthur Sadoun. Foto: Profimedia.cz

Nadnárodní komunikační skupina Publicis Groupe začala spolupracovat s předním globálním producentem softwaru Microsoft, společně vyvinou a spustí platformu Marcel. Ta má změnit způsob, jakým týmy a klienti Publicisu navazují kontakt, interagují a spolupracují. Platforma má propojit všech 80.000 zaměstnanců skupiny Publicis a umožní jim sdílet zkušenosti a znalosti.

Publicis Groupe prostřednictvím své technologické a poradenské skupiny Publicis.Sapient naplánuje architekturu a design platformy Marcel a bude kontrolovat zkušenosti uživatelů. Microsoft platformu vybuduje s využitím svých technologií a možností v oblasti umělé inteligence, především služby Microsoft Azure a Office 365. Platforma bude představena 24. května během veletrhu Viva Technology v Paříži.