Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Mieresová pečuje o zákazníky Vltava Labe Media

Lenka Mieresová

Lenka Mieresová

Ve vydavatelství Vltava Labe Media vzniklo ve snaze zkvalitnit péči o zákazníky a rozšířit řady předplatitelů nové oddělení Customer Care. Povede ho Lenka Mieresová a bude mít na starosti veškerou komunikaci se současnými i potenciálními předplatiteli časopisů i novin, včetně organizace call centra.

Mieresová přichází z vydavatelství Tarsago Česká republika, kde řadu let pracovala jako brand manager pro časopis Receptář a zodpovídala za kompletní strategii značky v oblasti marketingu, distribuce i výroby. V letech 2016 a 2017 zastávala i pozici vedoucí interního call centra orientovaného na aktivní volání a získávání objednávek.