A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Miler jako šéfredaktor rádia Zet končí

Bývalý redaktor Bloombergu vedl začínající zpravodajské rádio rok a půl.

Ve funkci šéfredaktora zpravodajského rádia Zet rozhlasového koncernu Lagardere (také Frekvence 1, Evropa 2, Bonton, Dance, Pigy) v lednu končí Marek Miler. Sdělil to e-mailem kolegům a spolupracovníkům. Šéfredaktora rádia dělal rok a půl, od července 2013. “V této práci nemohu smysluplně pokračovat,” uvedl teď, psal i o složitých podmínkách a “mimořádně úsporném rozpočtu”. Podle informací Médiáře bude Milerovo místo zrušeno. O program se dál stará Janis Aliapulios, část manažerských pravomocí drží ředitel Frekvence 1 Miroslav Škoda.

Marek Miler

Marek Miler

Miler odchází v době, kdy se komerční rozhlasové skupině Lagardere po dvou letech přiblížila možnost konečně dotáhnout celý projekt zpravodajsko-informačního rádia Zet, a to díky dohodě s Českým rozhlasem. Veřejnoprávní rádio dosud brzdilo rozvoj Zet a investice do něj, nový projekt totiž stavěl na základech bývalých aktivit BBC v Česku, s nimiž byl rozhlas do roku 2013 propojen.