V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Místo Gymplu Nova zopakuje Kriminálku Anděl, Ordinaci nahradí filmy

Televize Nova najede v lednu na výrazně úsporný program bez vlastních novinek.

V seriálu Gympl má hlavní roli Libuše Šafránková (uprostřed). Foto: TV Nova

V seriálu Gympl má hlavní roli Libuše Šafránková (uprostřed). Foto: TV Nova

Seriál Kriminálka Anděl od prvního dílu z roku 2008 bude o pondělních a středečních večerech po 20. hodině dávat televize Nova, počínaje pondělím 6. ledna. Víckrát opakovaný cyklus nahradí původní díly seriálu Gympl s (r)učením omezeným, jehož výrobu Nova letos ukončí. Schéma komerčních stanic po Novém roce se obecně vyznačují úsporností, zadlužená Nova navíc s nástupem nového vedení výrazně šetří.

V lednovém programu se tak už neobjevuje ani publicistický týdeník Na vlastní oči, rovněž zrušený. Místo něj půjde o středách po 22. hodině americké filmy.

Ty nahradí také nejpopulárnější seriál na tuzemských obrazovkách Ordinaci v růžové zahradě v úterý a ve čtvrtek po 20. hodině, která bude mít zimní pauzu. V prvním regulérním týdnu v lednu se nebude v novém večerním čase ve čtvrtek vysílat ani bulvární týdeník Prásk!.

Stejně tak nedělní Doktory z Počátků nahrazují o nedělích od 20 hodin v prvních lednových týdnech americké dobrodružné filmy Do hlubiny (5. ledna) a 2012 (12. ledna).

Jedinou původní tvorbou, jejíž výroba pojede od začátku ledna dál, je seriál Ulice, vysílat se bude dál v nezměněném čase od pondělí do pátku od 18.35 do 19.30, jako silný předvoj Televizních novin.

Večerní program Novy v lednu zaplaví kriminální a detektivní seriály z USA, konkrétně Kriminálka Las Vegas XIII, Lovci zločinců, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti XI, Námořní vyšetřovací služba III, Odložené případy VII či Mentalista IV.