Místo Hyde Parku bude na ČT24 Devadesátka

Nové zpravodajské pásmo nahradí v předělaném studiu Hyde Park a Ekonomiku ČT24.

Zrekonstruované Studio 6 umožní nabízet zpravodajské pořady ve vysokém rozlišení (HD)

Zrekonstruované Studio 6 umožní nabízet zpravodajské pořady ve vysokém rozlišení (HD)

Každý všední den od 20.00 do 21.30 bude počínaje únorem vysílat zpravodajská stanice České televize nové pásmo 90′ (Devadesátka). To nahradí diskusní Hyde Park, uváděný dřív mezi osmou a devátou večerní, a půlhodinovou Ekonomiku ČT24, která měla v programu místo po deváté. Hyde Park a také ranní Studio 6 a Interview ČT24 se odmlčely loni v listopadu, kdy Česká televize začala rekonstruovat Studio 6. Právě z něj teď po rekonstrukci začne zmíněné relace zase odbavovat.

Devadesátku budou střídavě uvádět Tomáš DrahoňovskýJiří Václavek

Nový pořad zaměřený na aktuální dění a témata dne má kombinovat kontinuální vysílání s interaktivními prvky, jimiž se dřív diváci zapojovali do rozhovoru s hostem Hyde Parku. Ten má být součástí zmíněného nového pásma.

„Hosté budou po celou dobu vysílání reagovat na divácké podněty na chatu. Diváci budou moci svoje dotazy pokládat přes web České televize, sociální sítě Facebook, Twitter a nově i přes mobilní Google Hangouts. Časem otevřeme i prostor pro videootázky zaslané pomocí aplikace iReportér,“ přiblížil ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.