Místo Otazníků historie přijde 100+1 historie

Pozměněný měsíčník vyjde v nákladu 30.000 výtisků, dál bude stát 39,90 Kč.

Od pátku 9. ledna bude ke koupi inovovaný časopis 100+1 historie, měsíčník, který vzešel z časopisu Otazníky historie, jenž v Česku vycházel poslední čtyři roky. Vydávat ho bude firma Extra Publishing, stejně jako proslulý časopis 100+1 zahraniční zajímavost. Ten poprvé vyšel před 51 lety.

První 100+1 historie

Obálka prvního čísla 100+1 historie. Jeho tématem čísla jsou domácí i zahraniční intriky, které přispěly k pádu přemyslovské dynastie. V rozhovoru se redakce zaměřuje na nový výzkum v opavském kostele sv. Ducha, kde se nachází pohřebiště přemyslovských levobočků. Rubrika Obrazem představuje kalendáře a měření času v minulosti. Seriál Hvězdy první republiky startuje tragickou lovestory Adiny Mandlové a herce Vladimíra Šmerala.


Poslední Otazníky historie

Poslední Otazníky historie

„Mělo by jít v dobrém slova smyslu o mainstreamový titul o historii pro širokou veřejnost,“ říká obchodní ředitel vydavatelství Pavel Pospíšil. Redakční koncept titulu přitom podle něj ustupuje od bulvárního nádechu, přičemž si chce zachovat čtivost a srozumitelnost.

První číslo 100+1 historie vyjde v nákladu 30.000 výtisků. Titul i pod novým názvem bude stát nezměněných 39,90 Kč. Časopis rozšiřuje formát na 285×205 mm a počet stránek zvyšuje z 52 na 68. Nové jsou rubriky postavené na grafice a infografiky Historie v barvě, Obrazem, Čára života, Na vlastní oči. Větší prostor má získat i rozhovor a téma čísla.

Časopis se prodává volně ve stáncích, prostřednictvím předplatného či v digitálních trafikách Extra Reader a Publero. Změnu má zpropagovat plakátová kampaň na billboardech a reklamních lavičkách po celé republice.