A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Místo Proroka na ministerstvo přišla Křítková

Soňa Křítková kdysi zakládala komunikační divizi Agrofertu Andreje Babiše.

Pozici šéfa komunikace ministerstva průmyslu a obchodu, kterou před měsícem musel opustit Roman Prorok, převzala Soňa Křítková. Na webu je uváděna jako vedoucí oddělení marketingu, pověřená řízením odboru. Křítková, předtím proděkanka pro rozvoj a PR Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, přešla v létě 2012 do holdingu Agrofert Andreje Babiše, nynějšího vicepremiéra a ministra financí za hnutí ANO, na místo ředitelky tehdy nového útvaru strategické komunikace skupiny. V listopadu 2013 ji vystřídala Kateřina Kuchařová z Ringieru. Křítková později působila v Ředitelství silnic a dálnic a Všeobecné zdravotní pojišťovně, v minulé dekádě také v Nadaci ČEZ.

Roman Prorok dělal ředitele komunikace resortu od prosince 2015, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD ho letos k 15. únoru odvolal za to, že “neposkytl dostatečnou mediální přípravu a podporu” náměstkovi Lubomíru Bokšteflovi. Ten těsně po svém jmenování náměstkem prohlásil v chatu na Aktuálně.cz, že pokud nejsou čeští spotřebitelé spokojeni se zdejšími cenami služeb mobilních operátorů a chtějí takové, jako mají v sousedním Polsku, mají odjet do Polska. S únorem skončil ve funkci i ministr Mládek.