Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Místopředsedou Rady ČT Závozda

V radě je s předsedou Dědičem a místopředsedy Hindlsem a Kühnem.

Jiří Závozda na zasedání Rady ČT v listopadu 2013. Foto: Petr Topič / Mafra / Profimedia.cz

Jiří Závozda na zasedání Rady ČT v listopadu 2013. Foto: Petr Topič / Mafra / Profimedia.cz

Místopředsedou Rady České televize se stal Jiří Závozda, kolegové ho zvolili na své středeční schůzi. Doplnil tak nové vedení kontrolního orgánu, které od květnové schůze tvoří předseda Jaroslav Dědič i místopředseda Richard Hindls, třetím místopředsedou zůstal René Kühn.

Závozda minulý měsíc už na místopředsedu kandidoval, tehdy ale neúspěšně. Teď v proslovu před volbou zdůraznil tři okruhy, na které by se rád zaměřil, a to vyřizování stížností, měření veřejné hodnoty a obrana zájmů veřejnoprávní televize v době měnící se mediální legislativy.

Nové vedení si kontrolní orgán veřejnoprávní televize vybral v květnu poté, co v březnu skončil mandát předsedovi Milanu Uhdemu a skončila také místopředsedkyně Dana Eklová a radní Jiří Presl, Antonín Bajaja a Radek Mezuláník. Sněmovna poté na uvolněná místa vybrala nové členy.

Do staronové dozorčí komise byli ve středu radou zvoleni Simona Macášková, Jiří Maceška, Jiří Malina, Jiří Staněk a Jiří Stránský.