V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Miton, Enern a Tomáš Čupr rozjíždějí doručování balíků přes Kouzelnou almaru

Do konce roku 2014 chce služba získat na trhu podíl 5 %.

Tomáš Čupr a David Pečenka představují projekt Kouzelné almary, v pražském hotelu Kings Court

Tomáš Čupr a David Pečenka představují projekt Kouzelné almary, v pražském hotelu Kings Court

Lidé, kteří stojí za úspěšným serverem hromadného nakupování Slevomat.cz, dnes spouštějí novou službu Kouzelná almara, alternativu k doručování balíků Českou poštou, kurýrními službami DPD či PPL nebo pobočkami e-shopů.

Aby lidé nemuseli čekat ve frontě jako na poště nebo se museli přizpůsobovat času, kdy přijede kurýr, mohou si je vyzvednout sami v boxech na frekventovaných místech, k přihrádce se svým balíkem se dostanou přes PIN, který jim přijde na telefon. Vyzvednout zásilku je přitom třeba do 72 hodin.

„Lidé chtějí pohodlnost,“ řekl dnes spoluzakladatel projektu Tomáš Čupr. „Česká pošta mnohdy konkuruje sama sobě,“ shrnul své zkušenosti. „Kouzelných almar“, tedy souborů boxů podobných úschovně zavazadel, je po Praze zatím patnáct - ve stanicích metra, nákupních galeriích (Nový Smíchov, Harfa, Butovice, Zličín, Palladium, Novodvorská) či třeba na dejvickém „Kulaťáku“ a na benzině v Argentinské ulici. V každé modulární sestavě je 54 jednotlivých boxů.

„Do konce roku chceme mít v Česku sedmdesát až sto almar,“ prohlásil Čupr. Do „almar“ je zatím možné objednat zboží z e-obchodů Slevomat.cz, Bonami.cz, Vasecocky.cz, Vykupto.cz a Berslevu.cz. „Našim cílem je do konce roku zahrnout do projektu většinu českých e-shopů,” doplnil.

Za projektem stojí hlavní spolumajitel Slevomatu, jablonecká investiční skupina Miton, investiční podnik Enern, v němž působí i bývalý šéf Centrum Holdings Pavel Mucha, a právě Čupr. Ředitelem projektu je David Pečenka.

Zavedenějším službám chtějí konkurovat cenou 59 Kč (v kombinaci se zmíněnou pohodlností) - zákazníci oproti poště ušetří a vyzvednou si balík v místě, kde stejně večer budou, míní tvůrci. Do konce roku 2014 chtějí získat na trhu podíl 5 %. „Kdybychom dosáhli čtvrtinového podílu, dosáhli jsme fenomenálního úspěchu,“ podotkl Čupr.

Kouzelná almara na Floře

Kouzelná almara na Floře

Kouzelná almara na Chodově

Kouzelná almara na Chodově

Kouzelná almara na Novodvorské

Kouzelná almara na Novodvorské