V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Miton v Česku shání 50 nových marketérů

Český internetový investor chce v Praze postavit globální marketingový tým.

Domodi.pl podniká na polském trhu s módou

Domodi.pl podniká na polském trhu s módou

Česká investiční skupina Miton posiluje v Polsku a začíná rozšiřovat pražský tým, který bude rozvíjet jeho globální obchodní a marketingové aktivity na trhu s módou. Za tím účelem vyhlásil v Česku nábor a hledá asi padesátku lidí z marketingové oblasti. „Budou pracovat pro různé země, kde Miton v oblasti módy působí - pro Německo, Francii, Španělsko,“ tvrdí PR manažer Miroslav Čepický, který za Miton komunikuje. 

Miton má totiž majetkový podíl v polské firmě Domodi.pl, která koupila za 11,3 milionu zlotých (v přepočtu zhruba 72 milionů Kč), svého největšího konkurenta Allani.pl. Obě služby nabízejí módní značky a měsíčně je dohromady navštíví asi 2,5 milionu lidí. 

Značka Domodi.pl patří do konceptu služeb na módní inspiraci sdružených pod Inspigroup.com, se kterou Miton coby jeden z investorů expanduje do Evropy. Mimo Polsko působí už v Česku, Německu, Itálii, Francii či Španělsku. V Česku se tak děje pod značkou Glami.cz.

„Stamiliony na další investice“

Česká investiční skupina Miton vznikla v roce 2000 a je spojená s internetovými projekty Bonami.cz, Glami.cz, Restu.cz, Rohlik.cz, Skrz.cz, Slevomat.cz, Startupjobs.cz, Twisto.cz a s jejich zahraničními pobočkami. V minulosti Miton spoluzaložil a prodal Stahuj.cz, Dámejídlo.cz či Heureka.cz. Hodnotu svého portfolio teď Miton odhaduje kolem jedné miliardy korun, k tomu prý má „stamiliony korun připravené na další investice“.

Zakládajícími partnery Mitonu jsou Michal Jirák, Tomáš MatějčekOndřej Raška a Milan Zemánek. V roce 2013 skupinu rozšířil Tomáš Hodboď, který spolupracoval na Heureka.cz. V roce 2015 se přidal Václav Štrupl, který s Mitonem spustil Bonami.cz.