Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Miton s Enernem ovládly server GoOut.cz

Web nabízející kulturní přehled ve čtyřech českých městech má nové většinové vlastníky.

Zleva Vojtěch Otevřel a Vojtěch Knyttl

Zleva Vojtěch Otevřel a Vojtěch Knyttl

Investiční skupina Miton se stala novým investorem webu GoOut.cz, nabízejícího přehled kulturních akcí.  Spolu s Mitonem do projektu vstupuje i investiční společnost Enern. Noví investoři mají v GoOut.cz nadpoloviční podíl (vyplatili původního investora Jaroslava Hladkého, který držel přes polovinu firmy). Médiáři to sdělil PR manažer Miroslav Čepický.

Server GoOut.cz spustili v roce 2011 Petr Zátorský s Vojtěchem Knyttlem, v roce 2013 se k nim připojil Vojtěch Otevřel a Zátorský později prodal svůj podíl. Web nabízí přehled kulturních akcí v Praze, v Brně, v Ostravě a také v Plzni, kde se stal oficiální kulturní platformou města. Každý den na tento web přijde více než 15.000 lidí. Ti si mohou vybrat z více než 4.000 aktivních a denně aktualizovaných kulturních akcí od zhruba 1.300 pořadatelů. Ve své databázi má GoOut.cz také přes 14.000 profilů hudebních interpretů. 

Mezi nejvýznamnější partnery GoOut.cz patří Lucerna Music Bar, Roxy, Palác Akropolis, MeetFactory, hudební produkce Fource a D Smack U, Rock For People, Galerie hlavního města Prahy, Galerie Rudolfinum, Jatka 78 a řada dalších. Významnými partnery jsou také módní řetězec H&M, Radio 1 a Student Agency, která zobrazuje nabídky GoOut.cz ve vlacích RegioJet.

GoOut.cz je další firmou v současném portfoliu Mitonu. Mezi největší projekty pocházející od této investiční skupiny patří Slevomat.cz, Bonami.cz, Glami.cz, Rohlik.cz či Skrz.cz. Mezi nejznámější již prodané projekty Mitonu patří Heureka.cz nebo Damejidlo.cz.

Zakládajícími partnery Mitonu jsou Michal Jirák, Tomáš Matějček, Ondřej Raška a Milan Zemánek. V roce 2013 skupinu rozšířil Tomáš Hodboď, který s Mitonem spolupracoval na projektu Heureka.cz, a v roce 2015 se ke skupině přidal Václav Štrupl, který s Mitonem spustil Bonami.cz.