Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Miton s Enernem ovládly server GoOut.cz

Web nabízející kulturní přehled ve čtyřech českých městech má nové většinové vlastníky.

Zleva Vojtěch Otevřel a Vojtěch Knyttl

Zleva Vojtěch Otevřel a Vojtěch Knyttl

Investiční skupina Miton se stala novým investorem webu GoOut.cz, nabízejícího přehled kulturních akcí.  Spolu s Mitonem do projektu vstupuje i investiční společnost Enern. Noví investoři mají v GoOut.cz nadpoloviční podíl (vyplatili původního investora Jaroslava Hladkého, který držel přes polovinu firmy). Médiáři to sdělil PR manažer Miroslav Čepický.

Server GoOut.cz spustili v roce 2011 Petr Zátorský s Vojtěchem Knyttlem, v roce 2013 se k nim připojil Vojtěch Otevřel a Zátorský později prodal svůj podíl. Web nabízí přehled kulturních akcí v Praze, v Brně, v Ostravě a také v Plzni, kde se stal oficiální kulturní platformou města. Každý den na tento web přijde více než 15.000 lidí. Ti si mohou vybrat z více než 4.000 aktivních a denně aktualizovaných kulturních akcí od zhruba 1.300 pořadatelů. Ve své databázi má GoOut.cz také přes 14.000 profilů hudebních interpretů. 

Mezi nejvýznamnější partnery GoOut.cz patří Lucerna Music Bar, Roxy, Palác Akropolis, MeetFactory, hudební produkce Fource a D Smack U, Rock For People, Galerie hlavního města Prahy, Galerie Rudolfinum, Jatka 78 a řada dalších. Významnými partnery jsou také módní řetězec H&M, Radio 1 a Student Agency, která zobrazuje nabídky GoOut.cz ve vlacích RegioJet.

GoOut.cz je další firmou v současném portfoliu Mitonu. Mezi největší projekty pocházející od této investiční skupiny patří Slevomat.cz, Bonami.cz, Glami.cz, Rohlik.cz či Skrz.cz. Mezi nejznámější již prodané projekty Mitonu patří Heureka.cz nebo Damejidlo.cz.

Zakládajícími partnery Mitonu jsou Michal Jirák, Tomáš Matějček, Ondřej Raška a Milan Zemánek. V roce 2013 skupinu rozšířil Tomáš Hodboď, který s Mitonem spolupracoval na projektu Heureka.cz, a v roce 2015 se ke skupině přidal Václav Štrupl, který s Mitonem spustil Bonami.cz.