Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Mladá fronta koupila web o seriálech Edna.cz

Populární stránku založil a šest let budoval Tomáš Vyskočil, společně s řadou fanoušků.

Tomáš Vyskočil, zakladatel webu Edna.cz. Foto: H1.cz

Tomáš Vyskočil, zakladatel webu Edna.cz. Foto: H1.cz

Vydavatelství Mladá fronta Františka Savova koupilo populární web Edna.cz, tvořený převážně fanoušky a zaměřený na televizí seriály a zprostředkování titulků k nim. Web začal v roce 2008 budovat Tomáš Vyskočil, nynější šéf oddělení SEO v digitální agentuře H1.cz. Jak řekl Médiáři, měl by si v projektu, který dosud provozoval jako fyzická osoba, zachovat určitou strategickou roli. Cenu, za níž web prodal, nezveřejnil.

Web Edna.cz, který v listopadu navštívilo 238.000 lidí, si Mladá fronta pořídila prostřednictvím své firmy MF TV, v níž donedávna provozovala pražskou televizi Metropol. Inzertně Ednu nyní začlení do své nabídky a vytvoří díky tomu balíček zacílený především na středoškolské a vysokoškolské studenty.