Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Mladá fronta nevydá knihu o Babišovi

Autor pozdržené knihy Tomáš Pergler odstoupil od smlouvy.

  • ČTK
  • 16. 07. 2014 16:28
Andrej Babiš. Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia.cz

Andrej Babiš. Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia.cz

Vydavatelství Mladá fronta podnikatele Františka Savova nevydá knihu o Andreji Babišovi. Její autor, redaktor týdeníku Euro vydávaného rovněž Mladou frontou, Tomáš Pergler odstoupil od smlouvy s vydavatelstvím, které podle něj nesplnilo jeden ze svých závazků. ČTK to dnes sdělil tabletový týdeník Dotyk s odvoláním na Perglera, který předpokládá, že se brzy dohodne s jiným vydavatelem.

„Mladá fronta nesplnila jeden ze svých závazků. Smlouva se tak od počátku ruší. S knihou mohu disponovat jenom já,“ řekl týdeníku autor publikace, která měla vyjít pod názvem Babiš - příběh oligarchy. Echo24.cz píše, že Pergler od smlouvy odstoupil proto, že mu nebyla včas vyplacena záloha.

Obálka zatím nevydané knihy. Repro: knihycz.cz

Obálka zatím nevydané knihy. Repro: knihycz.cz

Vydání knihy bylo původně avizováno na úterý tohoto týdne, následně byl termín posunut na 15. srpna. Podle dřívějších Perglerových informací důvodem bylo to, že publikace čekala na posouzení právníky. Echo24.cz už dřív uvedlo, že termín vydání byl posunut několikrát. A to přesto, že kniha je již vytištěna a ve skladu leží 3.000 exemplářů.

Kniha se podle anotace „jako první snaží uceleně zmapovat život miliardáře, který ke svému agrochemickému impériu přidal v uplynulých letech také mediální vliv a politickou moc“. Věnuje se různým etapám z Babišova podnikatelského a politického života, například okolnostem vzniku společnosti Agrofert, ovládnutí Lovochemie, vstupu na politickou scénu či jeho akvizicím v médiích. Všímá si také tématu údajné spolupráce se Státní bezpečností.