Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Mladá fronta oživuje herní magazín Excalibur

Na herní časopis Excalibur, populární v 90. letech, naváže teď stejnojmenný web.

Vydavatelství Mladá fronta spouští na webu magazín Excalibur.cz, nese název prvního českého herního časopisu, který tu vycházel v 90. letech. Na webu se nyní titul zaměří na komunitu online her. Nese podtitul Hráči hráčům, to proto, že veškeré texty přidávají sami hráči. Vizuálně web využil šablonu nového designu webu sesterského časopisu Euro.

Novinka přitom vychází z komunitního webu WoT.cz, věnovaného hře World of Tanks, který Mladá fronta převzala letos na jaře od zakladatele Jiřího Vojáčka. Web tak rozšíří záběr o hry League of Legends, Dota 2, Overwatch, World of Warcraft nebo Heroes of the Storm, později i o Destiny, Armored Warfare, World of Warships, Call of Duty či Counter Strike: Global Offensive.

„Naším záměrem je komunitu hráčů online her dostat na jedno místo,“ přeje si Erik Dvořák, ředitel divize Online vydavatelství Mladá fronta.