
Administrativní budova SmíchOff byla od června novým sídlem vedení Mladé fronty
Už třetí číslo ekonomického týdeníku Euro se nepodařilo zadluženému vydavatelství Mladá fronta vytisknout a fyzicky ho tak dostat na stánky a k předplatitelům. Aktuální vydání z pondělí 7. prosince je opět k dispozici jen digitálně, stejně jako předchozí čísla z 30. a z 23. listopadu. Vycházet přestal i dětský měsíčník Puntík a další magazíny. K tomu Mladá fronta už nefunguje v kancelářích v Praze na Smíchově, kam se nastěhovala před půl rokem - musela je opustit, protože neplatila nájem. Uzavřen je rovněž sklad knih Mladé fronty. A hrozí, že z vydavatelství do konce roku odejdou lidi a podnik přestane fungovat úplně.
V pondělí to příslušnému soudci ústně sdělila Petra Hýsková, insolvenční správkyně Mladé fronty. „Uvedla, že aktuálně řeší vystěhování dlužníka z pronajímané nemovitosti v důsledku neplacení nájemného, přičemž v průběhu prosince nelze vyloučit odchod zaměstnanců dlužníka, a tedy možné faktické ukončení provozu jeho závodu,“ zapsal soudce Miloš Vondráček. Mladá fronta dosud sídlila v kancelářské budově Smíchoff, kam se přesunula v červnu poté, co dostala výpověď z předchozího sídla v pražských Modřanech. Na Smíchov se přesunulo vedení a administrativa. Redakce, obchod a servis pracovaly z domova.
„Správkyně dále sdělila, že rozhodla o uzavření skladu knih. Správkyně by nicméně ráda udržela v chodu online divizi dlužníka, jejíž provoz si na sebe vydělá a generuje dlužníku zisk, a za tímto účelem hodlá učinit příslušné kroky,“ pokračoval soudce.
Ve hře je rozprodej po částech
Mediální firma Mladá fronta, která je v insolvenci a nemá peníze na platy ani na provoz, by se teď mohla prodat nebo pronajmout po částech. Soud považuje tento postup za možný, pokud se na něm shodnou účastníci insolvenčního řízení.
O koupi vydavatelství projevilo zájem vydavatelství Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa. Jiná jeho firma Jaromír Soukup Consulting zároveň neustává v návrzích na reorganizaci Mladé fronty, na což dnes insolvenční správkyně Hýsková reagovala, že „stávající hospodářská situace dlužníka nesplňuje základní předpoklady pro povolení reorganizace“. Už minulý týden uvedla, že „podnik zkrátka není z čeho provozovat a tedy nezbývá než provoz zastavit“.
Koupit části Mladé fronty chtějí i jiné firmy, třeba nakladatelství Albatros Media, které už v minulosti podalo nabídku na převzetí knižní divize. Samotný týdeník Euro by ráda převzala agenturní skupina Procom Group. Zájem odkoupit dětské časopisy projevily firmy Extra Publishing a Valora Investment. Se zájemci Hýsková jedná. Avizuje přitom, že pokud zájemci podepíší dohody o mlčenlivosti a podají konkrétní finanční nabídku, správkyně ji předloží věřitelům a pak s příslušným procesním návrhem soudu.
Extra Publishing konkrétně za dětské tituly Puntík, Maminčin Puntík a Tečka!, jejich ochranné známky a předplatitelské databáze nabídlo 850.000 Kč. Valora Investment chce totéž odkoupit za 870.000 Kč. Firma Grand IT, která provozuje knižní e-shop Mladé fronty, zase nabízí, že výměnou za doménu kniha.cz smaže své pohledávky za víc než 600.000 Kč.

Čestmír Strakatý odchází z Reflexu, opouští Prostor X

Z ČT odchází Alžběta Plívová, vedoucí komunikace a autorka ČT Edu

Nikdo už nestojí o hypertextové odkazy
