Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Mladá fronta vyčlení část firmy pro lékařské a digitální tituly a výrazně sníží kapitál

  • ČTK
  • 27. 05. 2013 15:26

Vydavatelství Mladá fronta Františka Savova plánuje výrazně snížit základní kapitál ze současných 289 milionů Kč na 2 miliony Kč. Projekt zveřejněný ve Sbírce listin dále zahrnuje odštěpení části společnosti do nové firmy MF Medical & Digital Media. Informoval o tom dnes server Mediaguru.cz.

„Rozdělovaná společnost (Mladá fronta) bude mít po rozdělení základní kapitál ve výši 2.000.000 Kč, který bude rozvržen na dva kusy kmenových listinných akcií ve formě na jméno,“ uvádí projekt vyhotovený představenstvem Mladé fronty v polovině května.

Majitelem vydavatelství i nového podniku bude nadále americká European Financial Services. Na společnost MF Medical & Digital Media mají podle serveru přejít lékařské tituly vydavatelství a aktivity v digitálních médiích. Současná vydavatelská divize s názvem Medical Services zahrnuje tituly jako Zdravotnické noviny, Sestra, Lékařské listy a řadu dalších.

Základní kapitál MF Medical & Digital Media by měl činit 200.000 Kč. Nová firma podle projektu bude sídlit v Českých Budějovicích. Rozdělení má nabýt účinnosti zápisem do obchodního rejstříku.

Mladá fronta vydává časopisy pro děti, lifestylové magazíny i odborné tituly. Od roku 2007 vydává rovněž ekonomický deník Mladá fronta E15 a loni převzala ekonomický týdeník Euro. V letošním roce společnost dále posílila v multimédiích, když prostřednictvím dceřiné MF TV přebrala vysílání televize Metropol.

Vydavatelství Mladá fronta navázalo na činnost předlistopadové organizace, která vydávala i deník Mladá fronta. Se současným deníkem Mladá fronta Dnes ale nemá nic společného.