Mladá fronta knihu o Babišovi vydá

Předpokládané datum vydání je čtvrtek 31. července.

Andrej Babiš. Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia.cz

Andrej Babiš. Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia.cz

Peripetie kolem knihy Babiš - Příběh oligarchy zřejmě končí, vydavatelství Mladá fronta nakonec titul vydá. S autorem Tomášem Perglerem uzavřela nový kontrakt. „Dnes jsem s Mladou frontou podepsal novou smlouvu, která je ke mně vstřícnější,“ řekl dnes ČTK Pergler. Kvůli podmínkám smlouvy nechtěl být konkrétnější, pouze dodal, že se nová úprava týká lhůt, korektur a odměny.

Obálka chystané knihy

Obálka chystané knihy

Předchozí smlouvu autor vypověděl poté, co kniha ležela na skladu a vydavatelství váhalo s jejím prodejem. Pergler, dnes už bývalý redaktor týdeníku Euro Mladé fronty, rovněž stáhne návrh na předběžné opatření, které mělo zabránit prodeji publikace bez jeho souhlasu. Nedávno uváděl, že od původní smlouvy odstoupil proto, že mu Mladá fronta včas nevyplatila zálohu.

K podepsání nové smlouvy se Pergler, který minulý týden z Mladé fronty po dohodě odešel, rozhodl především proto, že spolupráce s jiným mediálním domem by vydání odložila o další měsíce.

Mladá fronta už dříve knihu vytiskla a 3.000 exemplářů leželo ve skladu. Vydání knihy bylo původně avizováno v minulém týdnu, následně byl termín posunut na 15. srpna. Podle dřívějších Perglerových informací důvodem bylo to, že publikace čekala na posouzení právníky.

Dnes vydavatelství oznámilo, že kniha o Andreji Babišovi vyjde ve čtvrtek 31. července. Titul má 168 stran plus 16 listů příloh. Autor v něm podle sdělení vydavatele odhaluje dosud málo známé podrobnosti o Babišových kořenech, kariérních začátcích, analyzuje jeho sporné kontakty se Státní bezpečností nebo vznik Agrofertu či popisuje Babišův přerod v přímého aktéra politických her.