Mladá fronta začíná vydávat časopis pro děti Tečka

Nový časopis Tečka! má 40 stran, dalších 16 stran má vložený sešit Miničtení

Nový časopis Tečka! má 40 stran, dalších 16 stran má vložený sešit Miničtení

Po Puntíku a Maminčině Puntíku přichází vydavatelství Mladá fronta s dalším tištěným časopisem. Nový magazín Tečka! se zaměřuje na děti od šesti let a přináší luštění i další tvořivé aktivity, kratší články, návody a tipy na praktické pokusy či únikovou hru. Za tvorbou časopisu stojí šéfredaktorka časopisu Puntík a autorka dětských knih Eva Bavorová.

„Výsledky auditu časopisu Puntík dlouhodobě potvrzují vzestupný vývoj prodeje. Průměrný prodaný náklad letos dosáhl 33.500 kusů a aktuálně má časopis 11.300 předplatitelů. Dosavadní úspěchy nás vedly k rozhodnutí uvést na trh s tištěnými tituly další původní časopis pro děti,“ vysvětluje Jan Mašek, generální ředitel Mladé fronty.

První číslo Tečky vyšlo 19. srpna. Časopis bude mít 11 vydání do roka, číslo 1-2/2020 se plánuje jako dvojčíslo pod názvem Dvojtečka! Tištěný náklad časopisu je 33.000 kusů, počet stran je 40, dalších 16 má sešit Miničtení, s příběhem a úkoly. Cena časopisu je 45 Kč, pro předplatitele 35 Kč. Novinkou je roční „sourozenecké“ předplatné, levnější balíček Tečky! a Puntíku.